Olympiáda dětí a mládeže s podporou umprumky

Ústí n. O. – Olympiáda dětí a mládeže pomalu klepe na pomyslné zimní dveře. Hostitelem prestižní akce je tentokrát Pardubický kraj, a to v termínu 28. ledna – 2. února příštího roku. Do v pořadí už osmého ročníku zimní olympiády se velmi výrazně zapojila také Střední škola uměleckoprůmyslová Ústí nad Orlicí. Právě v jejích ateliérech se totiž zrodila grafická „tvář“ celého podniku.
Význam her stoupá
Sportovní zápolení mladých sportovců nemá pouze symbolický význam. Potvrzují to i slova předsedy Českého olympijského výboru Jiřího Kejvala. „Většina současných olympioniků zažila své první velké závody právě na Olympiádě dětí a mládeže. Jsem přesvědčen, že na Hrách VIII. zimní olympiády dětí a mládeže objevíme ne jednotky, ale desítky těch, kdo v budoucnu budou bojovat o nominace na zimní olympijské hry,“ říká mimo jiné. Hejtman Pardubického kraje Martin Netolický je stejného názoru. „Jedná se o akci, která rok od roku získává na významu, a to nejen díky kvalitním sportovním výkonům, ale také kvůli většímu přibližování se skutečným olympijským hrám. Velké pozitivum vidím v tom, že se mladí sportovci identifikují se svým mateřským krajem a jsou hrdí, že jej mohou reprezentovat,“ uvádí ve svém prohlášení.
Klokanice Bibi
SŠUP Ústí nad Orlicí je jedinou střední školou svého druhu v kraji a nabídku, aby se na grafickém ztvárnění akce podílela, její pedagogové a žáci přijali. Vznikl tak celý set speciálně určený pro olympiádu. „Navrhli jsme logo a vizuální styl olympiády, studenti a pedagogové vytvořili návrhy diplomů, medailí a pohárů. Kromě toho bude naše škola, konkrétně ateliér Užité fotografie, spolupracovat na fotodokumentaci jednotlivých soutěží,“ vypočítává aktivity školy její ředitel Zdeněk Salinger.
To ovšem není vše. Z dílen, kde se praktickým dovednostem učí žákyně a žáci oboru Design oděvů, „vyskočil“ také maskot letošní olympiáda – klokanice Bibi. „Již se objevila na propagačních akcích, vytvořili jsme také její grafickou podobu pro jednotlivé disciplíny,“ doplňuje vedoucí uměleckých oborů školy Jaroslav Habrman.
Foto: Jan Hrouzek:-)       
Zřizovatelem školy je Pardubický kraj
Školský portál Pardubického kraje - každý den nové informace ze školství
Ocenění Pardubického kraje
Ocenění Pardubického kraje
Asociace výtvarných škol
Asociace
Obalový institut
OBALOVÝ INSTITUT SYBA, s. r. o.
       

       
Svaz nástrojáren
Svaz nástrojáren
Masarykova univerzita
Střední škola umělecko průmyslová Ústí nad Orlicí - netfirmy.czStřední školy s maturitní zkouškou - netfirmy.cz