Café Robinson patří až do poloviny února Denise Váňové

Pardubice/Ústí n. O. – Jedním z největších talentů mezi současnými studenty orlickoústecké umprumky je grafička Denisa Váňová.  V maturitním ročníku už přemýšlí o dalším vysokoškolském studiu, do svého programu ovšem zařadila svoji vůbec první samostatnou výstavu. V prostorách pardubické Café Robinson prezentuje svoje práce od 18. ledna. Pokud si je nechcete nechat ujít, máte čas ještě do poloviny února.
Spolehlivé odreagování před přijímačkami
V prostorách chráněné kavárny jsou nyní k vidění autorčiny kresby, grafiky a také fotografie. „Název výstavy Nenažranci se vztahuje k celkovému konceptu. Je o společnosti, lidech, přírodě a o tom, jak to spolu mnohdy nefunguje dohromady. Protože podle mě je důležité, co tu po sobě člověk zanechá,“ vyjádřila svoje přesvědčení Denisa Váňová a doplnila: „Kresby jsem tvořila jako reakci na okolí, na věci co mě pobavily, ale mnohdy i přišly absurdní. Zajímá mě zde role a pozice člověka vůči ostatnímu živému, jeho morální zásady.“
Jak mladá umělkyně dále uvádí, vzhledem k tomu, že se jedná o její první samostatnou výstavu, je zvědavá na jakoukoliv zpětnou vazbu. „A je pravdou, že vzhledem k hektickému období přijímacích zkoušek a blížících se maturit je vystavování příjemným odreagováním,“ uzavírá Denisa Váňová.       
Zřizovatelem školy je Pardubický kraj
Školský portál Pardubického kraje - každý den nové informace ze školství
Ocenění Pardubického kraje
Ocenění Pardubického kraje
Asociace výtvarných škol
Asociace
Obalový institut
OBALOVÝ INSTITUT SYBA, s. r. o.
       

       
Svaz nástrojáren
Svaz nástrojáren
Masarykova univerzita
Střední škola umělecko průmyslová Ústí nad Orlicí - netfirmy.czStřední školy s maturitní zkouškou - netfirmy.cz