Prestižní hradeckou soutěž ochutnal i mechanik z umprumky

Hradec Králové/Ústí n. O. - Obor Mechanik-seřizovač patří na Střední škole uměleckoprůmyslové v Ústí nad Orlicí poslední dobou mezi nejvíce vyhledávané. Zájemce z řad žáků základních škol láká především vidina budoucího uplatnění a kvalitního finančního ohodnocení. Odborný výcvik budoucích mechaniků probíhá nejen v areálu školy, ale zabezpečují je také partnerské firmy. Žáci maturitního oboru se mohou účastnit také nejrůznějších soutěží, jednou z nejprestižnějších je soutěž v počítačovém modelování a kreslení, kterou již sedmnáctým rokem pořádá 3E Praha Engineering na půdě královéhradecké SOŠ a SOU.
5. dubna reprezentoval umprumku její nejtalentovanější mechanik ze 3. ročníku Martin Jireš. A v početné konkurenci z celé republiky se neztratil. Umístění v první polovině tabulky mohlo být podle slov Milana Sahligera, vyučujícího, který svého svěřence doprovázel, ještě lepší. "Bohužel nás postihly problémy s dopravou, kvůli zrušeným vlakovým spojům jsme do Hradce přijeli na poslední chvíli. Martin tím přišel o úvodní instrukce a zadání, což se na konečném výsledku projevilo. Za těchto okolností je 17. místo v konkurenci škol, které mají výrazně vyšší dotace počítačového modelování, velkým úspěchem," pochválil svého žáka Milan Sahliger z pedagogického sboru SŠUP.
Ilustrační foto: web pořadatelů
Účast na soutěži byla realizována v rámci udržitelnosti projektu Podpora přírodovědného a technického vzdělávání v Pardubickém kraji.       
Zřizovatelem školy je Pardubický kraj
Školský portál Pardubického kraje - každý den nové informace ze školství
Ocenění Pardubického kraje
Ocenění Pardubického kraje
Asociace výtvarných škol
Asociace
Obalový institut
OBALOVÝ INSTITUT SYBA, s. r. o.
       

       
Svaz nástrojáren
Svaz nástrojáren
Masarykova univerzita
Střední škola umělecko průmyslová Ústí nad Orlicí - netfirmy.czStřední školy s maturitní zkouškou - netfirmy.cz