Exkurze v Terezíně – nezapomenutelný zážitek

Terezín/Ústí n. O. – Během školního roku stihnou žáci všech oborů orlickoústecké Střední školy uměleckoprůmyslové absolvovat řadu exkurzí. Některé jsou zaměřeny na jednotlivé obory, jiné, výběrové, dávají možnost poznávat a vzdělávat se studentům napříč jednotlivými ročníky. V rámci výuky o holocaustu je dlouhodobě zařazena návštěva Židovského muzea v Praze a také dvou nejznámějších táborů, které se staly symbolem nacistické zvůle. Vedle polské Osvětimi, kam studenty z umprumky pravidelně jezdí na podzim, je to také Terezín.
Spolupráce s Dobroučí
Nejznámější český tábor, který byl pomyslnou přestupní stanicí do vyhlazovacích „lágrů“, navštěvují žáci SŠUP díky spolupráci s jednou z partnerských škol. „Před lety se nám povedlo navázat kontakt se školou v Dolní Dobrouči a jsme rádi, že díky tomu můžeme tuto společnou akci každoročně absolvovat,“ říká Jana Halbrštátová, která se nejen na pořádání této, ale také dalších exkurzích aktivně podílí.
V časných ranních hodinách 11. dubna se vydalo na dlouho cestu přes třicet středoškoláků ze ŠSUP a jejich pedagogický doprovod, k nim se následně připojila skupina z Dolní Dobrouče. Exkurzi tentokrát přálo počasí, což přispělo k jejímu hladkému průběhu.
Foto: Renata Křivková       
Zřizovatelem školy je Pardubický kraj
Školský portál Pardubického kraje - každý den nové informace ze školství
Ocenění Pardubického kraje
Ocenění Pardubického kraje
Asociace výtvarných škol
Asociace
Obalový institut
OBALOVÝ INSTITUT SYBA, s. r. o.
       

       
Svaz nástrojáren
Svaz nástrojáren
Masarykova univerzita
Střední škola umělecko průmyslová Ústí nad Orlicí - netfirmy.czStřední školy s maturitní zkouškou - netfirmy.cz