Stoprocentní úspěšnost umprumky na Studentském designu!

Český Krumlov/Ústí n. O. – Další úspěch z kategorie velmi cenných si na své konto připsaly umělecké oboru orlickoústecké umprumky. Jedním z klíčových ukazatelů porovnání s ostatními středními a vyššími uměleckými školami v republice je soutěž Studentský design, která je každoročně vyhlašována v rámci zasedání Asociace středních a vyšších odborných škol s výtvarnými a uměleckořemeslnými obory České republiky. To se letos konalo 12. a 13. dubna v Českém Krumlově, hostitelem byla Střední uměleckoprůmyslová škola sv. Anežky České a pro ústeckou výpravu dopadlo setkání velmi pozitivně.
Bezdrátový reproduktor a Paranoia
„Je to určitě nejprestižnější soutěž pro střední a vyšší umělecké školy, která zahrnuje všechny oblasti designu, které tyto školy vyučují,“ charakterizuje Studentský design vedoucí uměleckých oborů SŠUP Jaroslav Habrman. Jak dále podotýká, letos měla odborná porota náročný úkol vybrat ze 128 přihlášených prací třicítku laureátů, kteří mají právo vystavovat na letošním Designbloku.
Do soutěže přihlásila SŠUP Ústí nad Orlicí dvě práce, a sice bezdrátový reproduktor absolventa Jakuba Brokla a kolekci oděvů Paranoia maturantky Petry Novákové. „Do prestižního výběru nejlepších studentských prací se dostali oba naši studenti, což je určitě veliký úspěch!“ neskrýval radost z úspěchu svých svěřenců Jaroslav Habrman.
Foto: archiv školy       
Zřizovatelem školy je Pardubický kraj
Školský portál Pardubického kraje - každý den nové informace ze školství
Ocenění Pardubického kraje
Ocenění Pardubického kraje
Asociace výtvarných škol
Asociace
Obalový institut
OBALOVÝ INSTITUT SYBA, s. r. o.
       

       
Svaz nástrojáren
Svaz nástrojáren
Masarykova univerzita
Střední škola umělecko průmyslová Ústí nad Orlicí - netfirmy.czStřední školy s maturitní zkouškou - netfirmy.cz