Oděvářský workshop opět zaujal

Ústí n. O. – V závěru dubna bylo opět rušno v ateliéru Designu oděvů orlickoústecký Střední školy uměleckoprůmyslové. Pedagožky a žákyně oboru, který má desítky let trvající tradice, jež se začala psát již za časů věhlasné ústecké „textilky“,“ připravily již tradiční jednodenní workshop, určený žákům základních a základních uměleckých škol, které se přihlásil do soutěže Mladý módní tvůrce 2018.
Téměř 60 účastníků soutěže
Letos měli na umprumce, co se zájmu týká, nefalšované žně – své práce přihlásilo do soutěže plných 59 dětí. Autorky třinácti nejlepších prací ze základních uměleckých škol v Králíkách, Dobrušce a Rychnově nad Kněžnou dostaly pozvání do ateliérů uměleckoprůmyslové školy. Zde byl pro ně připraven bohatý program. „Určitě můžeme organizačně náročný workshop hodnotit jako vydařený, těší nás zájem mladých tvůrců,“ říká k vydařenému průběhu akce pedagožka Jana Salabová.
Její slova potvrzuje také učitelka ZUŠ v Dobrušce Petra Žďánská, které dorazila do Ústí se čtyřmi svými žákyněmi. „Atraktivní program vytvořily učitelky uměleckoprůmyslové školy i jejich žáci. Představili nám maturitní i klauzurní práce, provedli nás po ateliérech a představili vybavení školy. V dílnách jsme si vyslechli přednášku o kubismu, protože tématem pro tvorbu byl právě tento směr,“ hodnotila spokojeně průběh akce a doplnila: „Průběh můžeme hodnotit, stejně jako minulý rok, jednoznačně pozitivně, celý workshop považujeme za nesmírně zajímavou zkušenost. Všem, kteří se na jeho přípravách podíleli, patří velké poděkování.“
Foto: archiv ZUŠ Dobruška       
Zřizovatelem školy je Pardubický kraj
Školský portál Pardubického kraje - každý den nové informace ze školství
Ocenění Pardubického kraje
Ocenění Pardubického kraje
Asociace výtvarných škol
Asociace
Obalový institut
OBALOVÝ INSTITUT SYBA, s. r. o.
       

       
Svaz nástrojáren
Svaz nástrojáren
Masarykova univerzita
Střední škola umělecko průmyslová Ústí nad Orlicí - netfirmy.czStřední školy s maturitní zkouškou - netfirmy.cz