Akční čtvrtek ústecké umprumky

Ústí n. O. - Ani v červnu na umprumce v Ústí nezahálí. Kromě nejrůznějších exkurzí a sportovních kurzů se konají také akce pro širokou veřejnost. Hned dvě si škola připsala na konto ve čtvrtek 7. června.
Tradičně na rynku
Začátek měsíce je ve městě tradičně ve znamení týdenních slavností "Město v pohybu - týden dobré pohody". Letošní 19. ročník podpořila SŠUP prezentační akcí na Mírovém náměstí, kde nabídli příchozím malou ochutnávku uměleckých a průmyslových oborů. "Připravili jsme výtvarný plenér, během něhož naši studenti ztvárnili různá zákoutí náměstí, v provozu byla prodejna se školními výrobky a svoji prezentaci měli také naše strojařské obory," uvedla Ivana Franzová z pedagogického sboru školy, která měla pořádání tradiční akce s názvem Umprumka na rynku na starost.
Odpoledne pod radnicí
Od 17 hodin se pak konala rovněž tradiční výběrová výstava, opět v Galerii pod radnicí. Expozici pojímají na umprumce každoročně jinak a ani letošek nebyl výjimkou. "Tentokrát je to nejčerstvější, co se mohlo vystavit, tedy praktické maturitní práce, které jsme hodnotili v minulých dvou týdnech. Je to ale velmi omezený výběr, protože jsme byli limitováni kapacitou výstavního prostoru. Vystavujících je dvanáct z oborů Oděvní design, Textilní a interiérový design a především Grafický design, který je zastoupen nejvíce. Je to proto, že skupina tohoto oboru byla nejpočetnější a výsledná díla byla velmi kvalitní. Co se týká obsahu výstavy, je to poměrně pestrá směsice. Realizované modely oděvů, ukázky interiérů, grafici například představují vizuální styl kulturní akce, návrh časopisu, počítačové hry. Největší prostor v galerii obsadily autorské projekty sester Ponomarevových a Denisy Váňové," přibližuje výstupy vedoucí uměleckých oborů SŠUP Jaroslav Habrman a přidává pozvánku na další zajímavou výstavu: "Obory design produktů a Užitá fotografie budou mít samostatnou výstavu v Pardubicích, v Galerii u Jonáše, vernisáž je naplánována na jednadvacátý červen."
Foto: Adam Faltus       
Zřizovatelem školy je Pardubický kraj
Školský portál Pardubického kraje - každý den nové informace ze školství
Ocenění Pardubického kraje
Ocenění Pardubického kraje
Asociace výtvarných škol
Asociace
Obalový institut
OBALOVÝ INSTITUT SYBA, s. r. o.
       

       
Svaz nástrojáren
Svaz nástrojáren
Masarykova univerzita
Střední škola umělecko průmyslová Ústí nad Orlicí - netfirmy.czStřední školy s maturitní zkouškou - netfirmy.cz