Nástrojaři... do praxe!

Ústí n. O./Česká Třebová - Na ústecké umprumce zavádějí novinku pro 3. ročník učebního oboru Nástrojař. Podobně jako u maturitních mechaniků-seřizovačů budou i nástrojaři vykonávat část odborného výcviku závěrečného ročníku přímo v reálném prostoru firmy. "Po dlouholetých a velice dobrých zkušenostech s odborným výcvikem ve firmách pro žáky maturitního ročníku jsme se rozhodli pro tuto novinku i u učebního oboru," vysvětlil změnu ředitel SŠUP Zdeněk Salinger s tím, že na umprumce vidí jako přínosné maximální sepětí školy a praxe tak, jak jej aplikuje duální systém.
Poprvé 19. září
Pomyslnou "první vlaštovkou" je spolupráce s výrobním družstvem Orlík-Kompresory Česká Třebová. 19. září zavítali nástrojaři poprvé do jeho areálu, kde je přivítal předseda představenstva firmy Jaroslav Procházka. "Nastínil jim průběh a účel odborného výcviku, důležitost spolupráce firmy a školy, žáci absolvovali prohlídku prostor a bezpečnostní školení, byly jim poskytnuty všechny důležité informace," shrnul program návštěvy Zdeněk Salinger a ocenil kvalitní spolupráci školy a výrobního družstva, jejímž základem je již podepsaná smlouva o spolupráci.
I z reakcí samotných žáků je patrné, že možnost odborného výcviku v reálném prostředí vítají. "Je to pro mě další zkušenost, praxe ve firmě se mi bude hodit. Jako zajímavou motivaci vnímám odměnu podle vykonané práce," uvedl jeden z nástrojařů Miroslav Paulus. "Líbil se mi pozitivní kolektiv jak na dílně, tak v kancelářích, příjemné a dobře vybavené prostory," dodal pak jeho spolužák Matěj Stránský.
Foto: Zdeněk Salinger       
Zřizovatelem školy je Pardubický kraj
Školský portál Pardubického kraje - každý den nové informace ze školství
Ocenění Pardubického kraje
Ocenění Pardubického kraje
Asociace výtvarných škol
Asociace
Obalový institut
OBALOVÝ INSTITUT SYBA, s. r. o.
       

       
Svaz nástrojáren
Svaz nástrojáren
Masarykova univerzita
Střední škola umělecko průmyslová Ústí nad Orlicí - netfirmy.czStřední školy s maturitní zkouškou - netfirmy.cz