Nejlepší počasí za 14 let. Takový byl česko-slovenský plenér

Červený Kláštor – Čtrnáct let nepřetržité existence má za sebou mezinárodní plenér, kterého se účastní mladí výtvarníci z orlickoústecké umprumky a jejich kolegové z partnerské školy v Prešově. Každoročně je cílem některá z atraktivních slovenských lokalit, loni i letos se osvědčila sázka na Červený Kláštor.
Podmínky náležitě využili
Uplynulý týden vyplnila ústecká výprava pod vedením pedagogů Jaroslava Habrmana a Martiny Novotné intenzivní tvorbou, které navíc v porovnání s některými předchozími ročníky nebývale přálo počasí. „Bylo vynikající, pravé babí léto, nejlepší, které jsem na plenérech zažil. Příznivé podmínky jsme náležitě využili,“ hodnotil pozitivně vedoucí výtvarných oborů školy Jaroslav Habrman. „Je pouze škoda, že ve srovnání s předchozími roky, kdy jsme často museli zájemce odmítat, se letos přihlásilo pouze patnáct studentů z druhých, třetích a čtvrtých ročníků, menší zájem byl také ze slovenské strany,“ uvedl dále.
Čtyřicet prací „zůstalo“ na Slovensku
Průběh akce si pedagogové SŠUP tradičně pochvalují, protože studenti, pro které je plenér dobrovolný, pracují s o to větším úsilím. „I letos se všichni snažili, přibližně čtyřicet vybraných prací jsme nechali na Slovensku. Už pětadvacátého října bude v Šarišské galerii v Prešově zahájena první výstava,“ podotkl Jaroslav Habrman a přidal ještě jednu zajímavost: „Kromě tvorby v exteriérech a prostorách středověkého kláštera využili někteří členové naší výpravy vyhlášenou místní atrakci. Tou je plavba na pltích po Dunajci. Milovníci turistiky zase zdolali nejvyšší vrchol Pienin Tri koruny, který se tyčí na polské straně hranic.“

Foto: Jaroslav Habrman       
Zřizovatelem školy je Pardubický kraj
Školský portál Pardubického kraje - každý den nové informace ze školství
Ocenění Pardubického kraje
Ocenění Pardubického kraje
Asociace výtvarných škol
Asociace
Obalový institut
OBALOVÝ INSTITUT SYBA, s. r. o.
       

       
Svaz nástrojáren
Svaz nástrojáren
Masarykova univerzita
Střední škola umělecko průmyslová Ústí nad Orlicí - netfirmy.czStřední školy s maturitní zkouškou - netfirmy.cz