V pátek a sobotu se otevřely dveře umprumky. Zájem byl veliký

Ústí n. O. – Úvodní dva dny otevřených dveří má za sebou Střední škola uměleckoprůmyslová Ústí nad Orlicí. V pátek 19. a sobotu 20. října přivítali pedagogové i žáci jediné státem zřizované školy svého druhu v Pardubickém kraji velké množství zájemců o studium uměleckých i průmyslových oborů. Žákům i jejich rodičům byly k dispozici všechny prostory areálu v Zahradní ulici i ateliérů na „Špindlu“.
Přípravné kurzy zájemcům pomohou
První akce tohoto druhu přilákala především ty, kteří pomýšlejí na studium jednoho z pěti výtvarných oborů SŠUP. Rozhodnutí o podání přihlášky totiž musí učinit v horizontu několika málo týdnů. „Termín podání přihlášek je do konce listopadu, talentové přijímací zkoušky jsou stanoveny na 8. a 9. ledna,“ upozorňuje vedoucí uměleckých oborů SŠUP Jaroslav Habrman s tím, že veškeré potřebné informace jsou k dispozici na internetových stránkách umprumky. „Zde najdou zájemci také termíny přípravných kurzů z malby a kresby, které jsou vhodnou přípravou pro zkoušky samotné,“ doplňuje Jaroslav Habrman.
Velký počet návštěvníků ze vzdálenějších měst, kteří dorazili zejména v sobotu, dává tušit, že se o ústecké škole za hranicemi Pardubického kraje ví. Ti, kteří nestihli umprumku navštívit tento pátek či sobotu, ale nemusí zoufat. Stánek orlickoústecké školy najdou v nejbližší době ještě na třech středoškolských přehlídkách. „První z nich se koná v úterý 23. října v Chrudimi, následuje tradiční přehlídka v pardubickém Ideonu 2. a 3. listopadu a prezentovat naši školu budeme také 16. a 17. listopadu v kongresovém centru Aldis v Hradci Králové,“ dodává ředitel SŠUP Zdeněk Salinger.       
Zřizovatelem školy je Pardubický kraj
Školský portál Pardubického kraje - každý den nové informace ze školství
Ocenění Pardubického kraje
Ocenění Pardubického kraje
Asociace výtvarných škol
Asociace
Obalový institut
OBALOVÝ INSTITUT SYBA, s. r. o.
       

       
Svaz nástrojáren
Svaz nástrojáren
Masarykova univerzita
Střední škola umělecko průmyslová Ústí nad Orlicí - netfirmy.czStřední školy s maturitní zkouškou - netfirmy.cz