Mladý módní tvůrce i letos!

Ústí n. O. - Před šesti lety se v ateliéru designu oděvů orlickoústecké umprumky zrodil nápad uspořádat soutěž pro žáky základních a základních uměleckých škol, která by byla zaměřena na módní tvorbu. Cílem bylo podpořit vhodným způsobem mladé talenty, přiblížit atmosféru ústecké školy, kde je oděvní design nejstarším vyučovaný oborem, a v neposlední řadě také přilákat případné zájemce o studium.
Máte šikovné ruce? A hodně nápadů?
Zúčastnit se mohou žáci a žákyně základních a základních uměleckých škol ve věku do 15 let, kteří do 20. února zašlou kresby oděvů ve formátu minimálně A4. Zhotovit je mohou rozmanitými technikami - kresba, malba, koláž a podobně. "Každá práce musí být označena. Kromě jména autora a věku jsou důležité jeho kontaktní údaje, tedy telefon a mailová adresa, případně kontakty na zákonného zástupce nebo vyučující. Bohužel jsme se v uplynulých letech občas setkali s neoznačenými pracemi, které jsme nemohli do soutěže zařadit," upozorňuje jedna z pořadatelek klání Jana Salabová, vyučující oděvářského ateliéru.
Jak dále dodává, téma soutěže je volné, odborná porota bude hodnotit nápaditost a zpracování návrhu. Deset nejlepších autorů dostane pozvánku na pracovní workshop, vyhlášen bude jeho vítěz a ti vůbec nejúspěšnější se mohou těšit na věcné ceny.       
Zřizovatelem školy je Pardubický kraj
Školský portál Pardubického kraje - každý den nové informace ze školství
Ocenění Pardubického kraje
Ocenění Pardubického kraje
Asociace výtvarných škol
Asociace
Obalový institut
OBALOVÝ INSTITUT SYBA, s. r. o.
       

       
Svaz nástrojáren
Svaz nástrojáren
Masarykova univerzita
Střední škola umělecko průmyslová Ústí nad Orlicí - netfirmy.czStřední školy s maturitní zkouškou - netfirmy.cz