Naše škola zabodovala na Teendesignu!

Plzeň/Ústí n. O. - Hned dvě dobré zprávy přišly na konci měsíce ledna z vyhlášení soutěže Teendesign, jejímž pořadatelem je Fakulta umění a designu Ladislava Sutnara Západočeské univerzity v Plzni. Mezi 139 pracemi z České republiky i zahraničních zemí, které byly přihlášeny do 13. ročníku s tématem "Identita", uspěly také dvě z orlickoústecké umprumky!

Nikoliv nešťastný 13. ročník

V kategorii Design zabodovala stylová židle studentky Textilního a interiérového designu Adély Váňové, které odborná porota přiřkla druhé místo. V nabitě kategorii Ilustrace pak byla zvláštním uznáním poroty ohodnocena práce Vojtěcha Šimůnka, v současnosti žáka 3. ročníku oboru Grafický design.

"Kvalita soutěžních prací byla opět velmi dobrá a porota měla nelehký úkol shodnout se na třech nejlepších v každé kategorii. Porotci přihlíželi ke kvalitě výtvarného zpracování, nicméně v řadě případů je přesvědčil hlavně nápad, originalita a reflexe zadaného tématu, kterým byla Identita," uvádějí pořadatelé na svých internetových stránkách. 

Fakulta designu a umění Ladislava Sutnara pořádá soutěž Teendesign od roku 2005. Od roku 2012 se do ní mohou přihlásit také studenti zahraničních středních a vyšších odbornch škol. Cílem Teendesignu je hledání nových talentů, podpora mladých kreativních lidí v jejich umělecké tvorbě a zároveň je soutěž vhodnou motivací pro další vysokoškolské umělecké studium. Bez zajímavosti také není, že letošní vítězné práce budou od 22. března prezentovány v rámci festivalu Jeden svět, jehož letošním tématem je právě identita.       
Zřizovatelem školy je Pardubický kraj
Školský portál Pardubického kraje - každý den nové informace ze školství
Ocenění Pardubického kraje
Ocenění Pardubického kraje
Asociace výtvarných škol
Asociace
Obalový institut
OBALOVÝ INSTITUT SYBA, s. r. o.
       

       
Svaz nástrojáren
Svaz nástrojáren
Masarykova univerzita
Střední škola umělecko průmyslová Ústí nad Orlicí - netfirmy.czStřední školy s maturitní zkouškou - netfirmy.cz