Dvě desítky školáků si užily workshop na umprumce

Ústí n. O. – Z obrovského počtu přihlášek a prací, které v letošním školním roce doputovaly do soutěže Mladý módní tvůrce, vybrali pedagogové dvě desítky nejzdařilejších. A právě jejich autorky a autoři se mohli těšit na celodenní workshop, který pro ně ateliér Designu oděvů orlickoústecké Střední školy uměleckoprůmyslové připravil na čtvrtek 9. května.
Z blízkého i vzdálenějšího okolí
Náplní setkání bylo zdobení textilního batůžku, který pro žáky základních škol vyrobila pedagožka umprumky Andrea Suchánková. S výzdobou pak pomáhaly svým mladším kamarádům přímo studentky oděvního designu. „Workshop jsme rozdělili do dvou částí, dopoledne u nás pracovalo třináct, odpoledne pak osm dětí z různých měst a škol. Letos například z Rychnova nad Kněžnou, Kvasin, Králík či Lanškrouna,“ přiblížila organizátorka akce Jana Salabová. Jak dále doplnila, s průběhem i výslednou kvalitou prací vládla spokojenost. „Zdobení se, dle mého, dětem moc líbilo. Využili jsme různé šablonky, razítka, textilní barvy i fixy. Také jsme workshop obohatili zdobením nažehlovacích kamínků, které jsme objevili nedávno na workshopu v Jablonci nad Nisou.“
Z workshopu odcházeli mladí módní tvůrci nejen s diplomem a malou cenou, ale zejména vlastnoručně dozdobeným batůžkem. „Při práci nám pomáhaly žákyně z prvního a druhého ročníku a kolegyně Andrea Suchánková, kterým tímto patří poděkování,“ dodala na závěr Jana Salabová.







       
Zřizovatelem školy je Pardubický kraj
Školský portál Pardubického kraje - každý den nové informace ze školství
Ocenění Pardubického kraje
Ocenění Pardubického kraje
Asociace výtvarných škol
Asociace
Obalový institut
OBALOVÝ INSTITUT SYBA, s. r. o.
       

       
Svaz nástrojáren
Svaz nástrojáren
Masarykova univerzita
Střední škola umělecko průmyslová Ústí nad Orlicí - netfirmy.czStřední školy s maturitní zkouškou - netfirmy.cz