Sportovní hala září novotou. A domácí v ní hned poprvé vyhráli

Ústí n. O. – V sobotu 2. listopadu bylo ve sportovní hale ústecké umprumky živo. Zástupci vedení školy, Pardubického kraje, zdejší radnice i různých sportovních organizací, ti všichni byli svědky slavnostního otevření zrekonstruovaného sportoviště. To po „injekci“ v hodnotě více jak 2,5 milionu korun dostalo zbrusu novou podlahu, obklady stěn, moderní basketbalové koše a také novou časomíru.
Sloužila od roku 1972
V klubovně sportovní haly se nejprve od 13 hodin uskutečnila úvodní část, které se ujal ředitel SŠUP Zdeněk Salinger. Mezi pozvanými hosty nechyběl radní Pardubického kraje pro oblast školství Bohumil Bernášek, ústecký starosta Petr Hájek i místostarosta Pavel Svatoš, předseda Orlického sportovního sdružení Luboš Baüchel či někdejší ústecký starosta a poslanec Jiří Čepelka.
Zdeněk Salinger ve svém projevu zmínil dlouhou cestu, kterou hlavní sportoviště školy za skoro půlstoletí své existence urazilo. „Hala, ve které se nacházíme, pamatuje mezinárodní zápasy, velké turnaje ligových celků, středoevropskou ligu stolního tenisu a další prestižní podniky. Prošla již dvěma důležitými etapami rekonstrukcí. Po zateplení, výměně oken a vyztužení konstrukce došlo do třetice všeho dobrého k výměně podlahy, která sloužila dlouhých 47 let,“ uvedl ředitel SŠUP, který zároveň vyzdvihl fakt, že nové parkety poprvé „otestovala“ žákovská družstva Ústí a Vysokého Mýta. „Každý sport je závislý na mládežnické základně, právě ta je jeho motorem. Doufám, že naši halu budou ve velkém využívat zdejší sportovní oddíly,“ vyjádřil své přání Zdeněk Salinger, sám dlouholetý aktivní sportovec.
Podle radního Bohumila Bernáška je důležité, že Pardubický kraj z pozice zřizovatele středních škol do jejich budov systematicky investuje. „Tato akce se zrodila z návštěvy pana hejtmana, který nejen v této věci jednal s panem starostou.  Podařilo se domluvit také spolupráci se sportovními kluby,“ podotkl radní.
Derby pro domácí
Druhou část slavnostního sobotního odpoledne obstaralo mistrovské utkání Východočeského přeboru minižactva U12 mezi výběry Ústí a Vysokého Mýta. Skutečnost, že mohou domácí svá utkání znovu hrát před zaplněnými tribunami, zmínil ústecký starosta Petr Hájek. Sportovní hala umprumky je totiž jedinou ve městě, která hledištěm disponuje. „Chtěli jsme nějakým způsobem pomoci nejen škole, ale také ústeckému basketbalovému oddílu. Ten nemohl hrát svá utkání před odpovídající diváckou kulisou, protože kromě nevyhovující podlahy hala nedisponovala vhodnými koši a funkční časomírou. S panem hejtmanem a panem ředitelem jsme velmi rychle domluvili prohlídku, kraj splnil své závazky a díky tomu má škola a ve své podstatě i město novou palubovku,“ bilancoval ústecký starosta a domácím basketbalistům popřál hodně úspěšných zápasů. „Doufám, že ze své haly udělají nedobytnou tvrz,“ uzavřel Petr Hájek. A jeho přání si mladý ústecký výběr vzal k srdci, protože své vysokomýtské soupeře v úvodním duelu přehrál jasně 70:31.
Foto: Lukáš Prokeš
       
Zřizovatelem školy je Pardubický kraj
Školský portál Pardubického kraje - každý den nové informace ze školství
Ocenění Pardubického kraje
Ocenění Pardubického kraje
Asociace výtvarných škol
Asociace
Obalový institut
OBALOVÝ INSTITUT SYBA, s. r. o.
       

       
Svaz nástrojáren
Svaz nástrojáren
Masarykova univerzita
Střední škola umělecko průmyslová Ústí nad Orlicí - netfirmy.czStřední školy s maturitní zkouškou - netfirmy.cz