Ani v letošní Enjoy English se umprumka neztratila

Lanškroun - Pro žáky středních odborných škol pořádá lanškrounská zemědělská a veterinární škola již sedmým rokem dvoukolovou soutěž Enjoy English, ve které mohou mladší středoškoláci z prvního a druhého ročníku poměřit své dovednosti a starší zase "vyladit" formu před maturitní zkouškou. Ústecká umprumka se tohoto klání účastní každoročně a pravidelně patří mezi nejúspěšnější výpravy. Letos v konkurenci 14 škol, které vyslaly téměř 100 účastníků, obstála znovu.

Třetí medaidlové umístění Alice Šedové

Pod vedením vyučující Hany Kačaras se do Lanškrouna vydalo celkem šest studentů SŠUP, tři v mladší a stejný počet ve zkušenější kategorii. Tam to také ústecké škole "zacinkalo", a to zásluhou Alice Šedové. Pro grafičku z maturitního ročníku se jednalo již o třetí úspěch z té samé soutěže. "Po prvním místě v mladší kategorii a loňském druhém místě mezi staršími dokázala své umístění obhájit a znovu skončit druhá, což je pro Alici i naši školu velký úspěch," pochvalovala si vedoucí výpravy Hana Kačaras. Ta mohla být spokojená také s výsledkem další z maturantek Terezy Staré, která po testové části byla průběžně druhá, v konečném účtování nakonec pátá. "I v případě Terezy se jednalo již o několikáté umístění mezi finalisty," doplnila její vyučující anglického jazyka, kterou potěšila desátým místem také další z finalistek Eva Pechancová. "Všechny tři naše studentky se dokázaly probojovat do druhého kola. Letos se přihlásil rekordní počet studentů o to více si ceníme úspěchů, kterých naši studenti dosáhli," uzavřela Hana Kačaras.

V mladší kategorii 1. a 2. ročníků se z ústeckého tria "prokousal" do finále David Janeš, s nejlepším testem ze všech 59 soutěžících mohl pomýšlet na stupně vítězů, ale nakonec se musel spokojit s devátým místem. Těsně za branou finálové desítky zůstala jedenáctá Ella Nová, Alžběta Doležalová obsadila dělené 22. místo.

Foto: archiv SŠUP a pořadatelů       
Zřizovatelem školy je Pardubický kraj
Školský portál Pardubického kraje - každý den nové informace ze školství
Ocenění Pardubického kraje
Ocenění Pardubického kraje
Asociace výtvarných škol
Asociace
Obalový institut
OBALOVÝ INSTITUT SYBA, s. r. o.
       

       
Svaz nástrojáren
Svaz nástrojáren
Masarykova univerzita
Střední škola umělecko průmyslová Ústí nad Orlicí - netfirmy.czStřední školy s maturitní zkouškou - netfirmy.cz